Řekneme Vám, na co myslet před první půjčkou!

Pokud se chystáte si vzít půjčku, určitě hledáte potřebné informace, které vám s tímto procesem pomohou. My jsme pro vás proto připravili pět nejzákladnějších dobrých rad a tipů, které se vám budou hodit, pokud s půjčkami nemáte ještě žádné zkušenosti. Podívejte se na ně, abyste předešli případným budoucím problémům.

Úrok, poplatky a RPSN

Úrok je důležitým ukazatelem a banky spolu soutěží a předhánějí se, která nabídne nižší. Navzdory častému skloňování důležitosti úroku se nejedná o ten nejpodstatnější faktor, který byste měli sledovat. Dobrý pozor si dávejte především na hodnotu RPSN, tedy roční procentuální sazby nákladů. Ty vyjadřují, kolik procent z vámi půjčené částky zaplatíte ročně navíc. Díky RPSN tak získáte objektivní zhodnocení pro porovnání jednotlivých nabídek. Tento údaj v sobě totiž zahrnuje:

  • výši úroku
  • i další poplatky, které po vás bude banka požadovat

Výše úvěru

U některých bank a u některých druhů půjček ani nemusíte udávat, na co konkrétně peníze budete používat. Taková situace mnohé lidi, kteří nemají s půjčkami zatím žádné zkušenosti, svádí k zažádání o vyšší částku, než kterou doopravdy stojí věc, na kterou shánějí peníze. Ale ať už si půjčujete na cokoliv, vždy si vezměte jen takový úvěr, který doopravdy potřebujete. Čím více si totiž půjčíte, tím více také budete muset splácet.

Rozvržení splátek

Když už víte, kolik peněz potřebujete, tudíž na jak vysoký úvěr budete mít, čeká vás další finanční rozhodnutí – rozvržení splátek. Základním hlediskem pro jejich určení je to, kolik budete měsíčně schopní bez problémů splácet. U většiny bank si můžete tento faktor vzhledem ke svým možnostem sami určit a flexibilně nastavit. Čím menší měsíční splátky si nastavíte, tím déle budete splácet. Naopak s vysokou měsíční splátkou budete mít vše zaplaceno mnohem dříve.

Výběr poskytovatele

Půjčení peněz je závazkem a proto bychom měli dobře zvážit, od koho si je půjčíme. Kromě výhodné hodnoty RPNS je třeba dbát i na to, aby měl poskytovatel naši plnou důvěru. My vám proto přinášíme jen prověřené nabídky. Celkově podle poskytovatele můžeme půjčky rozdělit na dvě základní kategorie:

  • Bankovní
  • Nebankovní

Čím větší a déle splácenou částku si půjčujete, tím důkladněji udělejte průzkum trhu. Vždy hledejte recenze a názory předchozích lidí, kteří si zde půjčili, ať už se jedná o bankovní nebo nebankovní typ úvěru. Pokud máte o daném poskytovateli pochybnosti, nepodepisujte s ním smlouvu a raději se poohlédněte po jiném. V naší nabídce najdete velké množství férových společností bez podvodů.

Vlastní prohřešky

Stejně jako vy si vybíráte poskytovatele půjčky, tak i on si vybírá, komu je ochotný půjčit. Pokud jste v dřívější době například nedodrželi podmínky smlouvy půjčky nebo jste ji nespláceli, bude vám ochotno poskytnout opětovně peníze značně méně bank i nebankovních společností. V některých případech také budete muset doložit příjem jako důkaz, že jste schopní nastavené rozvržení splátek zvládnout.

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

Ohodnoťte tuto společnost

(Hodnocení /5 na základě hlasů)

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X