Mobilní tarif lze vyřídit výhodně přes internet, víme jak!

S rozvojem mobilních telefonů, a to především těch „ chytrých“, se rozrostly výdaje mnoha lidí i o několik tisíc korun. Jde zejména o to, že čím více lidé používají sociální sítě, ale nejen ty, také email, zprávy a vůbec celý přístup na internet, tím více potřebují mobilních dat. A ty nejsou zrovna levná. Stejně jako data není levné ani volání, nicméně to už je dnes vyřešeno neomezenými tarify, které ale nejsou neomezené úplně na všechno. Operátoři moc dobře vědí, že smsky už dnes posílá poměrně málo lidí, ostatní využívají pro komunikaci spíše různé druhy sociálních sítí. Proto o mnoho nepřijdou, kdy zahrnou do neomezeného tarifu i neomezený počet odeslaných zpráv.

Neomezený tarif může vyjít draho

Data ovšem nejsou neomezená. Máte jen určitý počet, a pokud ho vyčerpáte, draze zaplatíte za navýšení. A pokud na internetu koukáte třeba na filmy, když máte někam dlouhou cestu, data se vyčerpají poměrně rychle a vám ten film tak může přijít dost draho. Proto je vhodné vybrat si mobilní tarif především podle toho, jaký je poměr ceny a dat. Váš zájem by měl vzbudit zejména počet gigabytů, které k neomezenému tarifu dostanete a za jakou cenu.

Porovnejte si všechny nabídky

Porovnejte si nabídky všech operátorů, zaměřte se především na služby, které skutečně využijete. Mohlo by se vám stát, že budete mít tarif nějak nastaven a v prvním vyúčtování pak zjistíte, že tam máte něco, co jste třeba ani nechtěli. Vzhledem k tomu, že české tarify jsou oproti okolním státům, opravdu drahé, se mnozí těší na to, až se začne něco dít a ceny se třeba sníží. Jenže to není tak úplně jednoduché, dobrovolně to ani jeden z operátorů neudělá, musela by přijít konkurence na trh, a ta ale nedorazí ze dne na den.

Nabídka mobilních tarifů je široká

Nastavte si proto váš tarif správně, pomoci vám může online srovnání a kontakt od operátora, který vám může nabídnout i skryté, tedy neveřejné nabídky. Vybírat můžete:

  • Z několika operátorů
  • Z několika neomezených tarifů
  • Ale také z klasických paušálů a předplacených karet

Tarif pro celou rodinu vám může také ulevit

Ve většině rodinách najdete hned několik mobilních telefonů. Zejména jde o rodiče a starší děti. V tomto případě je vhodné tzv. zaobalit všechny paušály a tarify do jednoho. Podívejte se, u kterých operátorů je toto možné a plaťte tam měsíčně jen jednu částku, za všechny služby, které využíváte. U některých poskytovatelů také můžete k mobilním tarifům připojit i poplatky za pevný internet nebo televizi. Porovnejte si všechny dostupné nabídky a vyberte si tu, která vám bude opravdu vyhovovat. Je to rychlé, online a nikam nemusíte chodit. Promyslete si tak vše v klidu a uvidíte, že budete spokojeni. Přejít k jinému operátorovi také není žádný problém, nebojte se proto ho změnit.

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

Ohodnoťte tuto společnost

(Hodnocení /5 na základě hlasů)

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X